UPC vyřadí televizní program RT (dříve Russia Today) ze své nabídky, a to 30. října. Důvodem je podle operátora ukončení smlouvy. Na změnu upozornil server MediaGuru. RT je jedním z ruských státních médií působících v zahraničí a patří k nejvýznamnějším hráčům šířícím ruskou propagandu včetně úmyslně nepravdivých informací. Stanici nenaleznete ani v nabídce dalších významných provozovatelů nabízejících kabelové a internetové vysílání v ČR jako je O2 TV nebo Digi TV. Zůstala již jen v nabídce nekódovaných programů satelitního vysílání Skylink.

Estonská ministryně zahraničního obchodu a informačních technologií Kert Kingoová z krajně pravicové Konzervativní lidové strany Estonska podala demisi. Ministryně podle médií odstoupila poté, co byla dvakrát přistižena při lhaní v parlamentu ohledně jejich poradců. EKRE je druhou nejsilnější vládní stranou v malé pobaltské zemi. Ideologicky dále bývá řazena mezi strany euroskeptické, nacionalistické, pravicově populistické a strany podporující přímou demokracii.

Místopředseda pražské SPD Jan Čížek, který proslul tím, že pro hnutí vydává stranické noviny „Na vlastní oči“, opět zvolil velmi netradiční komunikaci. V diskuzích na Facebooku se dušuje, že spolek Milion chvilek pro demokracii založil Člověk v tísni. Důkazy však nemá. Důkazů je prý plný internet. Nám se nic takového vygooglit nepodařilo. Buď tedy máme špatný internet, nebo Jan Čížek si plete Google a AC24.

21. srpen bude významným dnem. Proti návrhu se stavěli pouze komunisté. „Nejednalo se o okupaci,“ řekl ve vysílání Českého rozhlasu Plus ještě před hlasováním místopředseda KSČM Stanislav Grospič. Vstup vojsk tehdejší Varšavské smlouvy sice považuje za nešťastný, ale proto, že „vedení tehdejší KSČ v čele s Alexandrem Dubčekem danou situaci nezvládlo. A oběti? To byly vesměs oběti dopravních nehod. Myslím, že si zaslouží vyjádřit úctu, ale nebyly to oběti žádných aktivních ozbrojených bojů, to je třeba říci,“ dodal. Připomeňme tedy například případ, kdy okupační voják Jurij Nikolajevič Kononov zabil matku a dvě malé děti kladivem.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.