„V této době je sport o 100 % více politizovaný než dříve,” říká v rozhovoru pro Kremlem řízený a financovaný Sputnik, který je nástrojem ruské válečné propagandy proti ČR, kandidát strany PRO Vladimír Růžička s tím, že by si dokázal představit své angažmá v Rusku. „Ano. Pro mě je hokej srdeční záležitost a KHL je jedna z nejlepších soutěží na světě,“ řekl Růžička.

V této souvislosti je nutné zmínit, že Rusko je jednou z nejzkorumpovanější zemí na světě. A právě Růžička se nechvalně proslavil tím, že se nechal uplácet rodiči za to, aby dané děti dostávaly více příležitostí na ledě. Vladimír Růžička byl také odsouzen za to, že na jaře 2012 a poté v květnu 2013 na zimním stadionu v Edenu převzal sponzorský dar od podnikatele Miroslava Palaščáka. Peníze prý ale úmyslně nepředal slavistickému hokejovému klubu a nechal si je.

Růžička v posledních letech trénoval už spíše prvoligové a druholigové týmy jako Kadaň nebo Ústí nad Labem. Tři měsíce také trénoval slovenský Slovan Bratislava.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.