Radim Fiala na svém profilu na sociální síti Facebook zveřejnil obrázek, nad nimž je popisek „Multikulturní obohacení. Západ náš vzor“. Fotografie s rádoby vtipným obsahem naznačuje, že nepořádek je výsledkem „kulturního obohacení“. Tím kulturním obohacením je Mistrovství Evropy ve fotbale.

Není totiž těžké zjistit, odkud fotografie skutečně pochází. Po krátkém hledání šlo zjistit, že fotografie pochází z června 2016 a zachycuje řádění irských fanoušků, jak již bylo napsáno, na Mistrovství Evropy ve fotbale v Paříži.

To Tomio Okamura vytáhl šest let starý případ pobodání ve Znojmě. Událost se stala v roce 2013 u hotelu Dukla. Odsouzený tam zaútočil nožem na dva muže, kteří ho měli častovat rasistickými urážkami. Oba napadení utrpěli těžká zranění a život jim zachránila pouze včasná lékařská pomoc. Rakouský občan tureckého původu Bülent Eryilmaz za to byl odsouzen na sedmnáct a půl roku ve vězení.

V reakci na to na svém profilu Okamura napsal, že „SPD podporuje bezvízový styk a volné cestování občanů vyspělých zemí, ale nikoliv občanů rozvojových či muslimských zemí.“ Bülent Eryilmaz je, jak už náš web poznamenal, občanem Rakouska. Takže buď si Okamura myslí, že Rakousko není vyspělá země, nebo si ze svých voličů dělá legraci.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.