Mezi odpůrci opatření a očkování se momentálně šíří text mimořádného opatření, platného od 7. července. Týká se očkování lidí. V opatření však samozřejmě není ani slůvko o povinném očkování, jak spekulují odpůrci.

Mimořádné opatření 1595/2021 už platí od 14. ledna 2021. Jak se můžete přesvědčit, bod III. v něm je totožný. S účinností od 7. července platí jen novela tohoto opatření. Do opatření byl vložen především bod VI. Ten počítá s tím, že lékaři budou moci do Informačního systému infekčních nemocí, tedy do databáze ÚZIS, vkládat informace i o očkování lidí v třetích zemích (tedy zahraničí), pokud ho věrohodně prokážou (orazítkovaným certifikátem) a jedná se o očkování vakcínou schválenou EMA.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem. e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com