Na sociální síti Facebook se poměrně virálně šíří video, na kterém vystupuje rozčílený otec, jehož syna údajně vyhodily ukrajinské děti ze skateparku. Konflikt se však stal jinak, než se z videa zdá.

Konflikt se stal minulý týden ve skateparku v brněnských Lužánkách. Jiří K. (redakce zná celé jeho jméno, ale rozhodli jsme se ho zatím nezveřejnit), který na videu vystupuje, je znám konfliktním chováním k sousedům. Podle našich informací se ten den pohádal s manželkou a na dětech si pouze „léčil“ svou frustraci. Z videa také není zřejmě, že k nějakému vyhození českého dítěte došlo. Na videu navíc nevystupují jen ukrajinské děti, ale i české, které i ve videu česky hovoří.

Na místo také vyjela i policejní hlídka. Zavolali ji samotní sousedé Jiřího K., plukovníka armády ve výslužbě. Jediný, kdo je v souvislosti s konfliktem řešen je naopak tento člověk. Momentálně věc řeší odbor vnitřních věcí (oddělení přestupků) městské části Brno-střed z podezření z přestupku proti občanskému soužití. Nutno dodat, že Jiří K. se za incident dětem i sousedům omluvil, svůj profil na Facebooku smazal a videa se momentálně šíří bez jeho vědomí.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.