Na Facebooku koluje záběr konfliktu, který se udál 4. května ve sportovním areálu na Praze 10 (v areálu Gutovka). Záběry ukazují bitku mezi dívkami teenagerského věku. Mělo jít o bitku mezi českými a ukrajinskými dětmi. Na záběrech je vidět agrese ze strany ukrajinských dětí. Zároveň je však vidět i to, že české teenagerky jsou naprosto evidentně po vlivem návykových látek.

Očití svědci potvrzují, že konflikt vyvolaly dvě české děti. Zřejmé je to i za záběrů. Překladatel z ukrajinštiny nám potvrdil, že jedno z ukrajinských dětí na konci poukazuje na fakt, že má vytrhané vlasy, další dívka má bouli na čele. Poslední hovořící pak říká, že Češka “do ní šla, tak se bránila”. To potvrzují i lidé, kteří na místě byli. „Ano, ty dvě české holky tam přišly a začaly si uzurpovat areál pro sebe. Nadávaly ukrajinským dětem, že to není jejich hřiště a napadat je. Byly už od začátku opilé. Pak se strhla ta mela,“ napsal nám očitý svědek, který nechce být jmenován do zprávy.

Kontaktovali jsme Městskou policii hlavního města Prahy i Policii České republiky. Konflikt se však obešel bez jejich asistence a o konfliktu nic neví.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.