O kvalitě pořadů na TV Barrandov toho bylo napsáno mnoho. Tato televize nás zásobuje pořady jako „Soudkyně Barbara“, kde jsou sehrané pokusy o soudní líčení, která však nemají co dočinění s českým právní řádem a sledujete například strhující soudní bitvu o tom, zdali nevyděděný dědic má práva na vyplacení dědictví a vede se o tom strhující hodinová pře, i když zákon hovoří jasně. V horším případě spor rozvádějících manželů o poslední vařečku v kuchyni. Sledovat také můžete sehrané „Nebezpečné vztahy“ nebo „Aféry“ rozebírající partnerské a rodinné vztahy poněkud neortodoxním způsobem. Korunku tomu nasazují znovuobnovené staré pořady ještě v horším kabátě, než byla jejich původní podoba jako pořady „Kufr“, který se nyní jmenuje „Kurňa, co to je“ nebo pořad „Nikdo není dokonalý“, který se prozaicky nyní jmenuje „Nikdo není perfektní“. Zkoumat, co se vysílá na dalších kanálech této televize snad ani nebudu.

Ovšem nový level přinášejí pořady ředitele stanice Jaromíra Soukupa. Po „seriózní“ diskuzi v Duelu Jaromíra Soukupa se můžeme intelektuálně obohatit v Aréně Jaromíra Soukupa, pak se zdravě rozhořčit v Kauzách Jaromíra Soukupa, abychom v závěru uznale pokyvovali nad Instinkty Jaromíra Soukupa. Jak moc seriózní jsou jeho pořady se mohli přesvědčit příznivci Michala Horáčka toto úterý, když přišli podpořit svého kandidáta do pořadu Aréna Jaromíra Soukupa. Záznam pořadu zde.  „Hned, když jsme dorazili do ateliéru č. 2 v pražských filmových ateliérech na Barrandově a čekali na chodbě před vpuštěním do studia, objevil se mezi námi, dle jeho slov sedmdesátiletý, pán, který měl na prsou připnutý odznak podporující, zatím nynějšího, prezidenta Zemana a na krku měl na krku řetízek s přívěskem známé xenofobní kapely Ortel. Když jsme se jej slušně zeptali, proč má odkaz “Zeman na Hrad 2018”, když se pořadu Miloš neúčastní, a proč má na krku přívěsek této kapely, odpověděl pouze, že se mu kapela líbí. Jelikož znám moc dobře historii Tomáše Hnídka (frontman kapely Ortel), zeptal jsem se, zda ji zná také a zda mu to nevadí. Nedokázal odpovědět a přivolal si další tři pány se stejnými odznaky podporující prezidenta Zemana, kteří se očividně snažili hned na začátku vyvolat, nejen urážkami a jinými slovními útoky, konflikt. Nepovedlo se a pánové museli, “se staženým ocasem” a s posměchem do tváře, ustoupit. Než však ustoupili jako spráskaní psi, stihli ještě prozradit, že většina publika – především těch mladých studentů – je placený komparz. Dostali 300,- (!!!) korun,“ píše ve svém článku Robin Suchánek. Kdo jsou ti příznivci Miloše Zemana dobře monitoruje jiný náš redaktor Roman Máca na svém Facebooku zde a zde. Nevýženost pořadů je tak zřejmá, že pořad Aréna Jaromíra Soukupa bude řešit i Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.

 

„Konečně nás bezpečnostní agentura začala pouštět do studia. U dveří ještě ochrankou zkontrolovat kabelky, batohy, oblečení, zda neukrýváme nějaké zbraně a následně pokyn: “Kdo jste tady na podporu pana Horáčka, běžte doleva.” I šli jsme tedy doleva. Zvláštní – na levé tribuně, kromě podporovatelů pana Horáčka, také přibližně devět podporovatelů pana Zemana a zbytek komparz. Jelikož si již nebylo kam sednout, pokračoval jsem dál k oplocení a udělal jsem tu nejlepší věc, pro skvělý výhled, co jsem mohl udělat. Z mého místa jsem také zpozoroval, že u protějšího oplocení stojí přibližně 8 podporovatelů Miloše Zemana a na pravé tribuně komparz sestavený z mladých studentů,“ dodá jeden z účastníků pořadu. Pokud jsem správně sledoval, příznivci Michala Horáčka dostali prostor na dotaz pouze dvakrát. Zatímco příznivci Miloše Zemana, kteří v pořadu dělali neznámo co, když pořad byl o Michalovi Horáčkovi, položili celkem osm dotazů, další dotazy pak placený komparz.

 

A placený komparz pak měl za úkol tázat se na předepsané otázky. „Po včerejším natáčení pořadu “Aréna Jaromíra Soukupa” se mi podařil “ukořistit” papír o formátu A4, který měl k dispozici zaplacený komparz (ti mladí studenti tam byli za 300,- (!!!) korun) a fanoušci prezidenta Zemana. Ti pozornější zjistí, že některé z těchto otázek položil Michalu Horáčkovi také samotný, nejlepší moderátor pod Sluncem, Jaromír Soukup,“ píše Robin Suchánek. Suchánkovi se povedlo ukořistit tento seznam otázek. Zajímavé je, že všechny otázky se snaží na Michala Horáčka vytáhnout nějakou to nečestnost, ikdyž se to nakonec dotazujícím ani moderátorovi nepodařilo. Při debatách v pořadu Týden s prezidentem by si asi Jaromír Soukup rýpat nedovolil.

Vypadá to tedy, že pořady Jaromíra Soukupa jsou pouze názorové pořady ředitele televize a s nějakou objektivitou nebo vyvážeností názorů nemají nic společného.

Komentář napsal Jan Cemper

administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.