To, že Václav Klaus mladší byl 28. září 2019 zvolen na ustanovujícím sjezdu hnutí Trikolóra předsedou, je asi tak překvapivé, jako že předsedou hnutí SPD Tomia Okamury je na každém sjezdu znovu zvolen Tomio Okamura. Zde však zajímavostí je, že text o zvolení Václava Klause mladšího byl novinářům před sjezdem distribuován předem.

„Podle tiskové zprávy, kterou jsme jako novináři dostali na sněmu Trikolóry, byl už Václav Klaus mladší zvolen předsedou strany… Asi nám něco uniklo…,“ glosuje na Twitteru novinář Aktuálně.cz Radek Bartoníček.

Václav Klaus vyznává silně konzervativní hodnoty, ve kterých není místo na nic liberálního a levicového. Sám na sjezdu prohlásil, že „Konzervatismus je punk dneška.“ Troufám si však říci, že třeba Johnny Rotten by s ním asi nesouhlasil. Sex Pistols v legendární písni zpívají: „Jsem antikrist, jsem anarchista, nevím, co chci, ale vím, jak toho dosáhnout. (…) Anarchie pro Spojený Království někdy přichází a možná napravím špatnej čas a zastavím dopravu.“ Tak nevím, jestli Václav Klaus mladší touží být antikristem a zastavovat dopravu. Možná by ho pánové z Visacího známku mohli poučit co je a není známka punku.


Jan Cemper

administrator

Autor je šéfredaktorem webu Manipulátoři.cz a rovněž zakladatel iniciativy Proti projevům nenávisti e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com