16. října 2018 byl do funkce ministra zahraničí jmenován Mgr.Tomáš Petříček, Ph.D.. Za tu dobu se postavil za Ukrajinu ve sporu s Ruskem, doporučil čínskému velvyslanci, aby z Facebooku smazal příspěvek o schůzce s Babišem, vyzval Lubomíra Volného (SPD) ať se omluví za slova o Václavovi Havlovi a obecně prosazuje jasně prozápadní a proevropské postoje. A tak netrvalo dlouho a do ministra zahraničí Tomáše Petříčka z ČSSD se pustil prezident Miloš Zeman. „Dělá hrubé chyby,“ vytkl Petříčkovi Zeman v pořadu Týden s prezidentem v televizi Barrandov. A jako na zavolanou se do honu na ministra vložila i dezinformační scéna.

Nejprve se do Petříčka pustil Aeronet, pak ho třeba web Rukojmí vyzval k demisi, své konspirační teorie o něm sdělil Erik Best a ku příkladu poslanec Radim Fiala na webu EUportal si postěžoval jak Patříček prý málo hájí národní zájmy. Korunu tomu nasadily „Vlastenecké“ noviny, které Petříčka nazývají „tupým socanským imbecilem“. Tlak je velký, někdo jako on se jim evidentně nehodí.

Proto jsem byl jeden z těch, který před Vánoci Tomášovi Petříčkovi poslal děkovný dopis. Myslím si, že osoby jako on vkládají jiskřičku naděje, že vše, co dělá vláda není úplně špatně. K vyjádření podpory se může také připojit kdokoliv formou petice.

Odpověď Tomáše Petříčka na zaslaný děkovný dopis:

Vážení čtenáři, náš web je stále financován především z příspěvků drobných dárců. Jak nám můžete pomoci, se dozvíte zde.


Jan Cemper

administrator

Autor je šéfredaktorem webu Manipulátoři.cz a rovněž zakladatel iniciativy Proti projevům nenávisti e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com