Jenom blbec nemění názory. Prezident Zeman toto slovo nahradil i ostřejším: „idiot“. Zdá se však, že si toto přísloví vzalo za své hned několik politiků. Především Jaromír Soukup. „Chci aktivně vstoupit do dění, bez výmluv a prázdných řečí. Prostě dám svoji tvář, svoje jméno všanc. Úderem dnešního dne zakládám politické hnutí List Jaromíra Soukupa,“ prohlásil mediální podnikatel 16. ledna v jednom ze svých pořadů. To však už neplatí. Zřejmě z důvodu, že čínská společnost China International Group Corporation dala najevo, že ji politické ambice Soukupa vadí a zvažují odejít ze společností Empresa Media a Médea vlastněné Jaromírem Soukupem, změnil Soukup absolutně názor.

„Bude se jednat o seznam lidí, kterých si názorově vážím a které nespojuje jen jeden názorový proud. I z tohoto důvodu se nechystám být předsedou tohoto hnutí. Chci, ať jednotliví členové prezentují své názory, za kterými si stojí, a ne ty, které jim nadiktoval jejich předseda,“ prohlašuje Jaromír Soukup. „Neplánuji kandidovat v těchto a ani v žádných dalších volbách,“ řekl Idnes.cz. Vypadá to tedy, že Jaromír Soukup začíná pěkně „brexitovat“. Tedy nový pojem proti být nerozhodný. Například „neustále se loučit, ale neodcházet.“

 

Cat Door Brexit

To Lubomír Volný si už vybral a bude kandidovat v rámci hnutí Alternativa pro Česko vedené advokátkou Klárou Samkovou. Ještě v neděli poslanci Lubomír Volný, Marian Bojko a Ivana Nevludová, kteří odešli z SPD oznámili, že vstoupili do hnutí Jednotní Alternativa pro Patrioty. Hnutí bylo zaregistrováno v pátek. Nové uskupení mělo ambici sestavit kandidátku pro volby do Evropského parlamentu.

A Václava Klause v kuchyni, či jiných částech domu, se chystá nová politická strana. „Vycházejme z těch tří písmen ODS, tedy Občanská demokratická strana. A to písmenko D v názvu, tedy demokratická, to se mi zdá naprosto klíčové. Myslím, že s panem Fialou a dalšími je to strana jiná. Tak ať se přejmenuje a ti lidé hlásají názory, které považují za správné,“ uvedl Václav Klaus starší v rozhovoru pro Blesk. Předsedovi ODS Petru Fialovi vyčítá, že je proevropský. Asi zapomíná, že právě vláda Václava Klause podala 17. ledna 1996 jménem České republiky přihlášku do Evropské unie.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem. e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com