Vít Rakušan je kolínský rodák, který se ve městě narodil, následně vyučoval na nedalekém gymnáziu, byl dlouhou dobu starostou města a ve městě stále žije. Nyní se však šíří fáma, že funkce ministra vnitra mu vynesla tolik peněz, že koupil nové pozemky a také historický dům na náměstí.

„V Kolíně, v milém rodném městě, kterému jsem dal a dávám svoje pracovní nasazení, kus mládí a spoustu energie, se šíří zaručené zvěsti. Ten kdysi milý kluk, z kterého se určitě stal klasický papaláš (aniž by si to kdokoliv ověřil třeba tím, že mi napíše, zavolá, dá si schůzku), si, jak to tak ve správných a vždy pravdivých lidových příbězích bývá, pořádně nakradl. V posledním měsíci jsem se o sobě dozvěděl, že vlastním tři parcely u Vodárny, na dvou prý dokonce stavím. Ale to mi očividně nestačí. Nově jsem si dokonce pořídil celý jeden historický barák na náměstí. A snad už mám expandovat i do Konárovic,“ líčí ministr vnitra Vít Rakušan.

„Byl jsem až do loňského roku bytový člověk, vyrostl jsem na sídlišti. Zvykám si od března roku 2021 na to, že žiji v baráku (a věřte mi, jako absolutnímu nekutilovi mi jeden dům fakt stačí). Koupili jsme tehdy poměrně zpustlou nemovitost z roku 1931 v klidné části Kolína a krásně ji zrekonstruovali. Hypotéku budu splácet až do důchodu, žádné “jiné” zdroje než vlastní příjem jsem nikdy neměl a mít nebudu. Jednoduchým náhledem do katastru nemovitostí lze zjistit, že vlastním jen zmíněný dům a kus zahrady vedle chalupy mé tchyně a tchána v Bělé u Ledče nad Sázavou. To je všechno. Žádný byt, žádný dům. Žádné konto ve Švýcarsku,“ dodává.

„Pro skeptiky, absolventy VŠŽ oboru Rodinná práva a konspirátory vyššího stupně bych ráda doplnila, že žádná z těch lukrativních nemovitostí není psaná ani na mě, jak se tak někdy tyhle ,problémy´ v politice elegantně řeší,“ dodala žena Víta Rakušana Marie Rakušanová.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.