Předsedkyně Trikolory Zuzana Majerová zveřejnila videoklip hudební písně „Nein, meine Söhne geb’ ich nicht“. V překladu: „Ne, mé syny Vám nedám“. Videoklip si získal velkou popularitu, na Facebooku má 23 tisíc sdílení. Tahle píseň je fakt síla. Slyším ji už poněkolikáté a opět mám husí kůži. Myslím, že mluví za všechny rodiče a zejména nás, matky synů. Nikdy vám je nedáme,“ snaží se nabudit dojem Majerová, že snad někdo chce odvádět jejich syny do války.

Už několikrát jsme psali, že v České republice se žádné odvody do armády nebo mobilizace nechystají. Samotná píseň „Nein, meine Söhne geb’ ich nicht“, kterou nazpíval Reinhard Mey, není aktuální. Pochází z roku 1986 a tento videoklip byl natočen v roce 2020. Videoklip vznikl na podporu neziskové organizace Friedensdorf International, která pomáhá dětským obětem válek především v Africe a na blízké východě. Píseň tedy nemá jakoukoliv souvislost s ruskou agresí proti Ukrajině.

Zuzana Majerová je jedna z političek, která často kritizuje to, že nás údajně vláda zatahuje do války. Zapomíná však, že válku na Ukrajině rozpoutalo Rusko. Rusko svými útoky na místa v blízkosti hranic s Polskem stupňuje napětí. Rusko také neustále západu vyhrožuje. Ruský prezident Vladimir Putin například nedávno prohlásil, že Ruská federace rozmístí vojáky a zbraně na hranicích s Finskem. Tedy zemí, která se nedávno rozhodla vstoupit do NATO.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.