Celostátní statistiky ukazují, že počty zemřelých se oproti době pandemie COVID-19 vrátily do běžných čísel a k nadúmrtím nedochází. Úmrtnost se pohybuje kolem údajů z let 2017-2019, tedy před pandemií. A to i přesto, že v České republice se počet obyvatel díky uprchlíkům z Ukrajiny zvýšil o několik set tisíc.

A tak lidé, kteří stále věří v údajnou nebezpečnost vakcín proti COVID-19, upozorňují na různá náhlá úmrtí, která byla, jsou a vždy budou. Jsou tací, který se dokáží radovat i ze smrti dítěte nebo mladé ženy. Starostovi Náchoda Janu Birkemu zemřela dcera. Aktivista Lukáš Neterda vyjádřil nad smrtí 18leté ženy upřímnou radost a přidala se například i Lenka Tarabová.

Bývalému poslanci a místopředsedovi ČSSD zemřela mladší dcera Natálie. Mladá žena podlehla plicní embolii po návratu z dovolené. Samozřejmě není ani známo, zda mladá žena byla očkovaná a co bylo příčinou embolie. Plicní embolie v Česku ročně potká přibližně 10 tisíc lidí. Výskyt se v populaci výrazně nezvyšuje.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.