Recesistické stránce Paralelní listy byla zrušena původní stránka. Podle všeho to projektu spíše pomohlo, protože původní stránka byla často v tzv. „šedém bloku“, kdy nebyla přímo blokována, ale její příspěvky se neobjevovaly ve výběrech. Zvláštní jsou však příspěvky bojovníka proti cenzuře Pavla Cimbála. Ten se radoval ze zrušení, dokonce vyhrožoval zrušením i nově vzniklé stránky.

Pavel Cimbál je přitom signatářem petice „Stop cenzuře“. Je tedy poněkud zvláštní, že se raduje z cenzury. „Jedna z dalších inkarnací těchto rádobysatirických stránek, Paralelní listy, skončila před pár dny zásahem cenzora. Prý porušovala pravidla komunity. Vzhledem k obsahu a měřítkům, jaká zde Facebook nastavil, je spíš s podivem, že se tak nestalo už dříve,“ napsal v komentáři pro Deník To.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.