Mistrovství světa v logickém myšlení v současnosti dominuje narativ prokremelské propagandy, který zní: „Kdyby nikdo nepomáhal Ukrajině, válka by už skončila.”

Jde o nejpřízemnější floskuli, protože z ní vyplývá jediné: „Rusko jako agresor v pozici silnějšího státu sice napadlo Ukrajinu, ale ta by se už laskavě měla přestat bránit, měla by se stranit jakékoli pomoci, aby celá vyplašená v pozici mnohem slabšího soupeře padla na kolena – a konečně by Rusko dospělo k tolik požadované výhře.”

Pokud máme soupeřit s kolaboranty prokremelského režimu, tak musíme se snížit na jejich úroveň a zaznamenat podobný logický produkt v jiné verzi: „Pokud by Rusko nenapadlo Ukrajinu, žádná válka by dnes nebyla.” Ostatně stále platí, že když Rusko přestane bojovat, skončí válka. Když přestane bojovat Ukrajina, přestane existovat.

Několik veřejných informací svědčí o tom, že z ruského snu o ukončení války během pár dní se stala několikaměsíční můra s nejasným a dalekým koncem. Kreml proto dělá vše, aby způsobil zastavení pomoci Ukrajiny. Kreml je zoufalý a pomalu nepřímo prosí prostřednictvím dezinformačních operací, aby se Ukrajina už konečně vzdala.

Autor: Polícia SR


author