Mezi častými argumenty prokremelských aktivistů ve vztahu k Rusům je, že politika do sportu (a kultury) nepatří. Kritizován je například Dominik Hašek nebo zákaz hráčů hrajících KHL reprezentovat ČR. To samé však tito aktivisté nekritizují na Rusech.

„Naši internetoví bojovníci ve svých příspěvcích či diskusích rádi dokola opakují, že politika do sportu nepatří. Stačí k tomu málo – rozhovor se sportovcem, nebo fotka z akce, kde se sportovci hlásí k jakékoli iniciativě. V Rusku to očividně neplatí. Možná tam naši online aktivisté jen zapomněli napsat. Rusko totiž od začátku války na Ukrajině ani neskrývá, že by tamní nejvyšší hokejovou ligu KHL zneužívalo na propagandu a otevřenou podporu jejich krvavé agrese. Jinak to není ani v této sezóně. Hokejisté CSKA Moskva totiž na svůj úvodní zápas vybruslili se symbolem Z na svých dresech. Při symbolice na dresech to však nekončí. Úvodní zápas sezóny byl věnován “hrdinským” dobrovolníkům z polovojenské jednotky Espanola. Jejich velitel dokonce hodil úvodní buly zápasu. Jedná se o jednotku, která sdružuje ruské sportovní chuligány dobrovolně bojující na Ukrajině. Dobrovolně vraždící nevinné v zemi, kterou ilegálně napadli,“ konstatuje slovenská policie.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.