Pirátský zastupitel na Praze 6 zveřejnil seznam spolků, kterými byl kontaktován ve věci sochy maršála Koněva. „Tento zvláštní spolek se podle jiných kritérií než abecedy radši ani řadit neodvážím, některé podle jména znám, některé jsem měl za léta zaniklé,“ upozorňuje Jiří Hoskovec.


Seznam spolků:
1️. Asociace absolventů ruských (sovětských) vysokých škol, z. s., Vladimír Pick, předseda

2️. Aliance národních sil, Vladimíra Vítová, předsedkyně

3️. Asociace nezávislých médií, z.s., Stanislav Novotný, předseda

4️. České mírové hnutí, z. s., Milan Krajča, předseda

5️. Česká společnost pro civilizační studia, z.s., Petr Hampl, tajemník

6️. Česko-ruská společnost, z. s., Jiří Klapka, předseda

7️. Českoslovenští vojáci v záloze za mír, z. s., Ivan Kratochvíl, velitel

8️. Hej, občané!, z. s., Žarko Jovanovič

9️. Magistra Vitae, z. s., Josef Skála, předseda

10. Národní domobrana, z. s., Marek Obrtel, předseda

1️1. NE základnám ČR, z. s., Václav Novotný, předseda

1️2. Slovanský výbor, z. s., Jan Minář, předseda

1️3. Společnost Julia Fučíka, z. s., Jan Jelínek, předseda

1️4. Spolek českých novinářů, z.s., Pavel Novák, předseda

1️5. Unie českých spisovatelů, Karel Sýs, předseda

1️6. Vlastenecké sdružení antifašistů ČR, z. s., Josef Liška, místopředseda

1️7. Vojáci proti válce, z. s., Jiří Bureš, předseda

Mezi „lobbisty“ tedy najdeme známou postavu dezinformační scény Žarka Jovanoviče, pod „Českou společností pro civilizační studia se skrývá například Jaroslav Bašta, Jan Keller, Petr Žantovský nebo Petr Hampl. Dále zde najdeme zástupce Asociace nezávislých médií, který každoročně udělují ocenění v rámci Krameriovových cen, na stranu druhou však Národní domobranu, kterou považuje ministerstvo vnitra jako pravicově extremistickou skupinu. Varuje před ní i BIS. Aliance národních stran je zase marginální politickou stranou tvořenou především z bývalých členů ČSSD, přestože je součástí i například Zbyněk Štěpán z Národní prosperita. V roce 2010 Zbyněk Štěpán v prohlášení doporučil svým voličům volit Dělnickou stranu sociální spravedlnosti.


Nenechte se zmást například názvem Spolek českých novinářů. O koho se jedná si můžete udělat obrázek například z následujícího textu publikovaného na jejich webu. „Za osobní přínos pokrokové žurnalistice byla včera udělena Cena Spolku českých novinářů šéfredaktoru Haló novin Pavlu Šafránkovi a místopředsedovi Výboru národní kultury Pavlu Novákovi. Oba cenu převzali z rukou předsedy spolku Karla Mevalda. Pavel Šafránek poděkoval Spolku českých novinářů a uvedl, že toto ocenění přijímá s úctou,“ píší na webu.

Zastupitel na Praze 6 také dodává, že je mu často vyhrožováno. „Zasílané otázky se stále opakují (pokud je to tedy otázka a ne výhrůžka, což se celkem střídá), tak se na ně pokusím odpovědět aspoň tady, protože emaily, ze kterých ty zprávy lítají nevypadají, že by je spravovala lidská bytost,“ píše dále zastupitel za Českou pirátskou stranu. Ten prosazuje, aby o osudu sochy bylo vypsáno referendum.


Jan Cemper

administrator

Autor je šéfredaktorem webu Manipulátoři.cz a rovněž zakladatel iniciativy Proti projevům nenávisti e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com