Předseda strany PRO vydal příspěvek o prohlášení bývalého ministra vnitra Kazuhira Haraguchiho. „Bývalý japonský ministr vnitra Kazuhiro Haraguchi se veřejně omluvil všem nevakcinovaným lidem, když doslova řekl: Měli jste pravdu, vakcíny zabíjejí miliony našich milovaných. Covid agenda byla čisté zlo,“ líčí Rajchl.

Z daného příspěvku se může zdát, že Kazuhira Haraguchi mluví za vládu. O projevu jsme našli zmínky jen v méně relevantních médiích jako ArabNews Japan nebo TodayVille Calgary. Podle těchto médií a příspěvků na sociální síti X měl projev přednést na antivaxerské demonstraci proti WHO. Haraguchi mluvil k členům sněmovny reprezentantů, což je dolní komora japonského parlamentu.

Z příspěvků Rajchla se může zdát, že Haraguchi mluvil za japonskou vládu. Není tomu však tak. Podle dostupných informací byl ministrem vnitra rok a den a to od 16. září 2009 do 17. září 2010. Podle japonské Wikipedie byl kvůli několika skandálům a pozdním příchodům na vládu odvolán. V současné době je členem opoziční Konstituční demokratické strany Japonsko a není a ani nebyl členem vlády či vládnoucí koalice v době vrcholící pandemie COVID-19. Pozici v nejsilnější opoziční straně nemá jistou, protože už v roce 2023 dostal důrazné varování od vedení za své výroky o Ukrajině, že jde o nacistický režim.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.