Popularitu až nyní si vysloužilo video, které nahrál lékař Lukáš Pollert známý kontroverzními názory v době pandemie COVID-19. Na videu, které nahrál 1. září 2022 a je populární až nyní, je vidět, jak LGBT aktivisté štěkají na mladé katolíky. Pollert ho uvádí tak, že „mladí katolíci brání rodinu, shromáždí se pro-LGBT aktivisté a začnou štěkat.“

Jenže věc se má přibližně jako ze známého slovenského vtipu, ve kterém homosexuál klepe na dveře se slovy „Jsem homosexuál a přišel jsem vám zničit rodinu“. Katoličtí aktivisté totiž ve skutečnosti nebránili rodinu. Sbírali podpisy pod petici „Stop LGBT“. Chtěli si vymoci na radnici Varšavy, aby zakázala LGBT průvody městem a podpořit zákon zaměřený proti homosexuálům. LGBT aktivisté si tak přišli, možná ne příliš vhodným způsobem, si z katolíků dělat legraci. Jen tak mimochodem, událost se odehrála v roce 2020. Je zvláštní, že se stala populární až dnes.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.