Americký raper Kanye West, který patří k fanouškům prezidenta Donalda Trumpa, ohlásil úmysl kandidovat v podzimních prezidentských volbách. Volby se budou konat v listopadu a termín pro ohlášení zájmu nezávislých kandidátů v mnoha amerických státech ještě nevypršel. Raper však již prošvihl termín pro registraci na volební lístky v šesti státech a v těch ostatních to nevypadá, že by začal s nutnými právními kroky, aby se na volební lístky zařadil. Jeho šance na vítězství jsou tedy mizivé.

Zároveň není vůbec nepředstavitelné, že sám West věří ve své vítězství všem překážkám navzdory – sebevědomí mu na to rozhodně nechybí. Nejpravděpodobnější však je, že zkrátka využil další příležitosti, jak na sebe upozornit.

A i to je trochu průšvih. Kanye West je možná dobrý raper, ale jeho názory jsou doslova zcestné a do diskusí přinesou další várku fake news.

Spojené státy by nejraději viděl jako Wakandu, subsaharskou zemi z marvelovských komiksů Black Panther. Ta je technologicky vyspělá a všichni v ní uznávají boha Wakanda. Dobrá, tomu se jde ještě zasmát. Horší je to již s jeho názorem na očkování. „Tolik dětí je očkováno a ochrne… Takže když říkají, že zvládneme covid-19 pomocí vakcíny, jsem velmi opatrný. Tak to začíná. Chtějí do nás vpravit čipy, chtějí udělat spoustu věcí, které nám znemožní dostat se do nebe. Mrzí mě, když o nich mluvím jako o ‚těch‘, jsou to lidé, kteří v sobě mají ďábla. A nejsmutnější na tom je, že se všichni do nebe nedostaneme, některým se to zkrátka nepodaří,“ řekl pro Forbes.


Jan Cemper

administrator

Autor je šéfredaktorem webu Manipulátoři.cz a rovněž zakladatel iniciativy Proti projevům nenávisti e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com