Facebookovou kampaň komunistů „nenechme to tak“ financuje společnost ATG Principal Group. Ta na ni zatím utratila 15 788 Kč. V dubnu navíc vyšly v rámci stejné kampaně 3 reklamy. V těchto reklamách ovšem nebyl uveden plátce této reklamy, a proto byla tato reklama Facebookem stažena. Společnost ATG Principal Group v roce 2016 založili Gennady Knyazkov, Tatiana Knyazkova a Andrey Knyazkov. Podle poslední zveřejněné uzávěrky za rok 2017 měla tržby 27 000 Kč.

ATG ovšem není jediná firma, ve které Kňazkov působí. Jak sám uvádí na svém profilu na LinkedIn, je výkonným ředitelem ve společnosti SIM Půjčka s.r.o., ta poskytuje mikro úvěry s docela závratným úrokem. Když si u společnosti půjčíte 10 000 Kč na měsíc, zaplatíte za úrok a poplatek navíc 4 450 Kč. RPSN tedy činí 8716,88%. Pokud si půjčíte tuto částku na 7 dní, zaplatíte 1 190 Kč. RPN v tomto případě je závratných 869329,59%.

Gennady Knyazkov rovněž jednatelem společnosti Duka Develompent s.r.o., společnosti, u které jsem nemohl dohledat její webové stránky. Tuto společnost založil Gennady Knyazkov (ano, který založil ATG) a Eduard Zynovyev Rus z Vsevoložsku. Dnes v této firmě mají 100% podíl tři Rusové žijící v Petrohradě. Mikhail Smirnov, Oxana Smirnova a Igor Malyšev. Ani tato firma nevykazovala nijak zázračné tržby, jen 167.000,- za minulý rok. Předmětem činnosti firmy by měl být pronájem prostor, předmětem podnikání pak mj. rovněž marketingové služby.

Kňazkov působí i v další firmě LSE s.r.o., která by se měla rovněž zabývat nemovitostmi. Firma má základ kapitál 2.000,- a předmětem její činnost pronájem nemovitostí a poskytování spotřebního úvěru. Samozřejmě, napojení na Kňazkova lze pochopit, třeba chtěl a chce podnikat s krajany.

 „Proč se ovšem komunisté rozhodli využít služeb Rusů a alespoň si sami nezaplatili za reklamu? České anebo jiné firmy odmítly? A jak se právě komunisté, údajní ochránci chudých dělníků, staví ke druhému podnikání pana Kňazkova, a sice mikroúvěrům s RPSN ve výši desítek tisíc procent?,“ ptá se Andrej Poleščuk.

Na základě statusu Andreje Poleščuka doplnil Jan Cemper.