FTV Prima, ale i další sdělovací prostředky, včera bily na poplach. FTV Prima navíc ve svých „Velkých zprávách“ v úvodu připsala titulek „Chystali útok?“. A jak to bylo ve skutečnosti? Chystal skutečně někdo nějaký útok?

„Krátce po 14. hodině přijali policisté na tísňové lince 158 informaci o výskytu ozbrojených osob v jednom z hotelů v centru metropole. S ohledem na zvýšená bezpečnostní opatření policisté nechtěli situaci nijak podcenit a na místo proto zamířily nejbližší prvosledové hlídky. Policisté v souvislosti s oznámením zadrželi čtveřici cizinců a převezli je k dalším úkonům na policejní služebnu.(…) Policisté na místě zbraně zajistili a budou podrobeny dalšímu zkoumání. Nicméně, podle prvotního ohledání, se s největší pravděpodobností jedná o makety, anebo znehodnocené zbraně určené k filmování,“ píše v tiskové zprávě por. Mgr. Jan Rybanský z tiskového oddělení Policie ČR.

FTV Prima také v samotné reportáží významně informovala, že byly zahájeny úkony trestního řízení. To je ovšem postup, který Policie ČR musí zahájit vždy, když je někdo odvezen i k pouhému podání vysvětlení. Jedná se o postup před zahájením trestního stíhání. Pokud se skutečně jednalo o makety k filmování, věc bude s největší pravděpodobností odložená.

Jak nám můžete pomoci, se dozvíte zde.


Jan Cemper

administrator

Autor je šéfredaktorem webu Manipulátoři.cz a rovněž zakladatel iniciativy Proti projevům nenávisti e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com