Na sociální sítích se šíří údajný výrok žokeje Josefa Váni. Ten rozšířil člen TOP 09 Marek Gajoš a měl znít: „„Josef Váňa: Babiš mě zklamal, podvedl mě. Za podporu ANO mi měl zaplatit dva miliony, peníze nepřišly. To, že si Babiš kupuje voliče, je známé, hlavně důchodce, ale že si kupuje i slavné osobnosti, aby se o něm mluvilo v dobrém a nakonec ani ty peníze nepošle, to je fakt síla.“ Ve skutečnosti se však mělo jednat o žert a Váňa nikdy nic takového neřekl.

Gajoš se však rozhodl vzít svá slova zpět. „Můj tweet k Váňovi jsem smazal, protože asi nebyl dobře pochopen. Na Twitter to tady psalo více lidí a cílem bylo poukázat na to, jak si Babiš kupuje voliče, proto jsem tam psal o těch důchodcích, jak si je Babiš lacině kupuje, a tím vytváří dluh na úkor mladých. Ke všem svým tweetům navíc vždy dávám odkaz. Tohle byla sranda, která tady na Twitteru je od více lidí a jsou na to pozitivní reakce, protože to slouží jako přirovnání k tomu, jak si Babiš kupuje lidi i voliče a vždy je nakonec podvede. Váňa jako důchodce byl přirovnání,“ napsal Gajoš výmluvně ke svému počínání.

„Tenhle tweet je fake! Pan Váňa nic takového nikdy neřekl. Ani nemohl, žádná taková nesmyslná dohoda neexistuje a nikdy neexistovala. Nemá twitter, nemůže se bránit, tak jsem to po dohodě s ním vzala za něj,“ informovala poslankyně Jana Mračková Vildumetzová uživatele sociálních sítí.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.