Stalinista Josef Skála zveřejnil 3. dubna 2023 na svém facebookovém profilu příspěvek, ve kterém šíří, že na Ukrajině byl zajat voják s tentováním s (neo)nacistickou symbolikou. Už na první pohled je přitom zřejmé, že fotografie nepochází z nějakého zajateckého tábora, ale z nějaké kulturní akce.

Mezi komentáři se samozřejmě objevila spousta pohoršených přiznivců Kremlu, ale ozvali se i myslící lidé, jako například profily Roman Kaňovský či Pavel Pflanzer. O lžích spojených s fotografií psala už naše spřízněná Faktické info už 8. března 2023. Tam bylo uvedeno, že fotografie s velkou pravděpodobností pochází z tetovacího festivalu v Kyjevě z roku 2015.

Ve facebookové diskusi upozornil právě Pavel Pflanzer na skutečnost, že osoba s Hitlerovým kontrfejem byla fotografována už v roce 2013 a fotografie byla zveřejněna na ruské stránce  www.tattoartists.ru.

Z fotografie je zjevné, že byla pořízena ještě dříve než hořejší snímek, protože chybí další „výzdoba“. V každém případě je nesporné, že Josef Skála je sprostý prokremelský lhář a dezinformátor.


author