FTV Prima má novou posilu do týmu. A není to kdovíjaká posila. Jde o Josefa Provazníka, který ještě v roce 2018 se angažoval v ODS. Provazník na sebe poprvé upozornil vynuceným odchodem z ODS. V květnu 2018 se totiž připojil k urážkám na adresu tehdejší novomanželky britského prince Harryho Meghan Markleové. Jiný člen ODS, šéf soukromé zoo Chleby René Franěk, ji označil za „cikánku“. Josef Provazník byl také šéfredaktorem konspiračního webu eportal.cz a rovněž píše články pro dezinformační web Protiproud.

Před necelým rokem Deník N upozornil na to, že se Provazník začal starat o Facebook SPD a založil Okamurovu hnutí také twitterový účet. Jenže ne úplně úspěšně. Provazník tehdy na účtech Okamurova hnutí zveřejnil anketu, zda lidé podporují přijetí syrských sirotků do ČR. Namísto očekávané záplavy odmítavých reakcí ale výsledek vyzněl přesně opačně. Posléze začal pracovat pro konkurenční Trikolóru. Té se od června do října 2019 staral o Facebook a dělal asistenta poslankyni Zuzaně Majerové Zahradníkové.

„Josef Provazník je od 16. listopadu letošního roku zaměstnán ve výzkumném týmu, který se zabývá širokým spektrem analýz a není součástí redakce CNN Prima News. Oddělení podléhá přímo generálnímu řediteli skupiny Prima a výběr jeho členů je čistě v kompetenci vedoucího analytického týmu,“ odpověděl ve středu mluvčí FTV Prima Matěj Štýs Deníku N.


Jan Cemper

administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Své mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou, zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem. e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com