Známý prokremelský aktivista Jiří Černohorský zpochybňuje zveřejňované výsledky vyšetřování obludného činu na Filozofické fakultě a dvojnásobné vraždy v Klánovickém lese. Ve svých statusech přišel nejprve s tvrzením, že policie přišla s informací o dopisu na rozloučenou až po 6 dnech, ačkoliv dům vraha prohledávala 24 hodin. Ve skutečnosti policie informaci, že vrah z Filozofické fakulty je s velkou pravděpodobností zároveň i vrahem z Klánovického lesa, zveřejnila už krátce po masakru na Filozofické fakultě. Nyní tedy policie jen zveřejňuje informace, které ji k vyšetřovací verzi přivedly. Připomeňme, že mezitím vyšetřovací verzi potvrdila i balistická expertíza.

Černohorský navíc ve svých teoriích pokračoval a nařkl policii z cenzury, protože měla vypnout komentáře. Ve skutečnosti však nic takového neudělala a Černohorský odkazoval na příspěvek Týdeníku policie, který jen o práci policie informuje.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.