Česká televize si dovolila zveřejnit průzkum volebního potencionálu od společnosti Kantar. To však neměla dělat. Jindřichu Rajchlovi se nelíbilo, že jeho stranu PRO v průzkumu údajně ignoruje a SPD přisoudila volební potenciál „jen“ 11,5 %. A tak se rozhodl České televizi vyhrožovat. „Vy jste fakt kašpaři. Nebudu ani komentovat naši stranu PRO, jelikož nás Kantar zcela programově potlačuje, ale 11,5 % pro SPD, která má preference přes 10 %, to je fakt špatný vtip. No, až to příští rok otočíme, tak to uděláme stejně jako Fico na Slovensku a ČT prostě zrušíme,“ vyhrožuje Rajchl.

Česká televize tedy informovala o průzkumu společnosti Kantar, což evidentně neměla dělat. „Pokud média tvrdí něco jiného než strana PRO, pak jsou škodlivá. Pokud média tvrdí to stejné co strana PRO, pak jsou zbytečná,“ glosuje analytik Roman Máca.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.