Politický rozchod Jindřicha Rajchla a Petry Rédové má stále své dozvuky. Je známo, že Petra Rédová pracuje delší dobu ve Velké Británii, kam létala i v době vrcholící pandemie COVID-19. Tedy v době, kdy bylo možné do letadla jen s certifikátem o očkování nebo prodělání nemoci. Rovněž to bylo vyžadováno i od zdravotníků ve Velké Británii. Jindřich Rajchl v jedné z diskuzí prozradil, že Petra Rédová si certifikát koupila nelegálně. Tedy vlastnila potvrzení o očkování, aniž by byla očkovaná. Rajchl to vysvětlil tak, že se bála, aby nebyla propuštěna nebo dokonce trestně stíhána. Zároveň se bál i o lékaře.

Rédová se brání, že diskuze pochází z falešného profilu. Že komentář ovšem psal skutečně Jindřich Rajchl, potvrdil čelný představitel PRO Petr Viktorýn. „Tento fragment je vytržený z delší diskuse, ke které se už JUDr. Rajchl nemůže vrátit, protože je blokován. (…) JUDr. Jindřich Rajchl nikoliv “kryl”, ale zřejmě jen mlčky toleroval postoj paní Rédové, který mu ovšem nebyl znám od počátku, ale teprve od okamžiku, kdy k této informaci někde přišla (tuším) paní Peterková, která to prezentovala dál. Rovina etická je osobní postoj jednotlivce, zda-li má morálku kritizovat něco, co sám obchází či prolamuje (porušuje),“ vysvětlil Petr Viktorýn.

Rédová také v nedávném živém vysílání kritizovala Rajchla. Řekl například, že ji úkoloval, aby uspořádala protest proti Ukrajincům v Brně v době, kdy zde zemřel romský mladík po konfliktu v tramvaji. Poté ji zase za akci kritizoval.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.