Z předsedy PRO Jindřicha Rajchla se stává dobrý komik. Na Facebooku nedávno zveřejnil status, ve kterém ukazuje ramena ČEZu. Samozřejmě jde o lež Daniela Sterzika (aka Vidlákovy kydy) o údajném odpojování elektroměrů ve velkém. ČEZ mu už poslal předžalobní výzvu. Jindřich Rajchl a jeho přátelé mají prý velkou praxi ze soudních síní. S jakým úspěchem, samozřejmě nenapsal. Každopádně si Jindřich Rajchl představuje, že do boje se Sterzikem půjdou „naškrobení právníci ČEZu”. Jindřichu Rajchlovi totiž s údajnou letitou praxí ze soudních síní totiž ještě nikdo neřekl, že žalobce si může najmout advokáta a náklady soudu platí ten, kdo případné přelíčení prohraje. Něco nám tedy říká, že ČEZ případně nebude mít problém si najmout i nejlepší právníky v oboru občanského práva.

Jindřich Rajchl je navíc tak prostřílený právník ze soudních síní, že si na něj musel postěžovat i David Tesař z Manifest.cz. Dle jeho slov se Jindřich Rajchl vůbec nepřipravil na soud ve věci, ve které zastupoval Jiřího Kumberu. Kumbera tak zůstal ve vazbě a Tesárek hledá jiného schopnějšího advokáta. Samozřejmě prosí o peníze.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.