Předseda strany PRO Jindřich Rajchl se nechal slyšet, že kdyby byl zvolen poslancem a jeho strana byla ve vládě, rád by jmenoval Scotta Rittera vládní poradcem pro bezpečnost. Scott Ritter bývalý zpravodajský důstojník námořní pěchoty Spojených států. Byl slavný především v 90. letech a na počátku nového století, když byl v opozici proti válce v zálivu a následné válce proti terorismu. Nutné však dodat, že Ritterova sláva skončila někdy okolo roku 2009, když byl už podruhé potrestán za styk s nezletilou. Odseděl si za to jeden a půl roku ve vězení. Od té doby o něm nebylo příliš slyšet. Až nyní, když začal šířit propagandu Kremlu. Poté začal zpochybňovat například ruskou účast na masakru v Buči. Není divu, protože velmi často vystupuje jako „analytik“ na v ruské státní televizi RT, citují ho ruská média a rozhovor s ním dělá například Sputnik.

„Jindra Rajchl má svého miláčka. Je jím Kremlem placený odsouzený pedofil Scott Ritter. Kdyby se Jindra dostal do vlády, udělal by z něj konzultanta pro oblast obrany a bezpečnosti. Ale Jindra samozřejmě není proruský. On jen pomáhá zájmům Kremlu a dává rozhovory ruské propagandě,“ glosoval návrh na jmenování Roman Máca.

A existují tedy důkazy, že je Ritter agent Kremlu? Scott Ritter, někdejší zbrojní inspektor OSN a vojenský analytik, ale také dvakrát usvědčený pedofil a sexuální delikvent a toho času miláček proruské scény pro jeho neustálé legitimizování ruské propagandy, který nedávno podnikl „tour“ po Rusku ke své nové knize. Přiletěl také do Čečenska a setkal se s Kadyrovem, aby „vyjednal“ propuštění dvaceti ukrajinských zajatců výměnou za zmírnění sankcí, které dopadají na Kadyrovovu rodinu a koně. Kadyrov byl za nabídku kritizován a následně návrh raději označil za trolling.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.