Nedávno jsme psali, že povinnost datových schránek pro živnostníky začala vadit Lence Tarabové. Ta v nich viděla novou totalitu. Podobně je však na tom i Jindřich Rajchl, kterému vadí, že Ministerstvo vnitra ČR zveřejnilo jména a adresy všech majitelů datových schránek. A vyzval ministra Víta Rakušana k rezignaci.

Ve skutečnosti se jedná o další z mnoha rejstříků. Například ve veřejně přístupném živnostenském rejstříku už dnes najdete to samé a ještě s datem narození. Seznam držitelů datových schránek také je jen rejstříkem, kde si každý může najít, zda daný člověk (nebo firma) má datovou schránku, nebo ne. Zda tedy může s danou osobou jednat i v úřední věci elektronicky.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.