O víkendu se po sociální síti začal šířit HOAX, který informoval o teroristickém útoku ve Světlíku na Českokrumlovsku. V jedné ze zpráv byla i informace o obci Vltavice na Prachaticku. Podle dezinformace tam Švýcaři syrského původu nastražili bombu do kontejnerů a následně se před policií skrývali. Jak jsme již informovali, vše bylo úplně jinak. V tomto případě zafungovala možnost nahlášení příspěvku jako nepravdivý novinový příběh“ a Facebook dva odkazy smazal.

Tiskovou zprávu k incidentu vydala i Policie ČR. „Ne každý turista je pro náš kraj dobrým hostem. Tato věta platí švýcarskému turistovi, kterého z trestných činů výtržnictví a poškozování cizí věci obvinili kriminalisté z Českého Krumlova. Muže (nar. 1988) stíhají na svobodě. V obci Světlík tento čtvrtek po desáté večer vhodil zábavnou pyrotechniku do plastového kontejneru na odpad. Ten se explozí roztrhl. Poškozeny byly i další kontejnery a také vedle zaparkované vozidlo VW Transportér. Policisté po činu turistu zadrželi a umístili do policejní cely. Bude se také zodpovídat ze způsobené škody ve výši zhruba 120 000 korun,“ píše mjr. Mgr. Bc. Jiří Matzner.

Podle bližších informací zafungovala všímavost místních obyvatel, kteří si zapamatovali poznávací značku auta pachatele. Pak již měli policisté práci lehkou. Stačilo obvolat kempy na Lipně a pro pachatele si dojet.

Žádný přečin v obci Vltavice nebyl v minulém týdnu hlášen.

Zpracoval: Jan Cemper
Jak nám můžete pomoci se dozvíte zde.

Jan Cemper

administrator

Autor je šéfredaktorem webu Manipulátoři.cz a rovněž zakladatel iniciativy Proti projevům nenávisti e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com