Ve středu začala platit přísnější omezení nakupování. Češi na mnoha místech republiky nelenili a vzali obchody útokem. Někde se tak tvořily mírné fronty. Většinou ovšem nákupy probíhaly v klidu.

Asi nejvíc emocí vyvolala fotografie z parkoviště u Kauflandu v Otrokovicích, na níž je k vidění dlouhá fronta zejména starších lidí s nákupními vozíky. Vyjadřovala se k ní veřejnost i politici. „Nevím, kdo to opatření vymýšlel, ale určitě to musel být ‚odborník‘,“ napsala k tomu pražská zastupitelka Alexandra Udženija (ODS).

Když ale Seznam Zprávy zjišťovaly důvod fronty, ukázalo se, že to není tak, že by tito lidé nebyli do obchodu vpuštěni, protože už je plno. Podle prodavačky otrokovického Kauflandu, který sociální sítě nechtěně „proslavily“, byl obrázek pořízený před sedmou hodinou ranní.

Mezitím se však fotografie s frontou rozšířila a doslova zlidověla. Facebookem se začala šířit jako fotografie tu z Českých Budějovic, tu z Prahy, tu z Ostravy.


Jan Cemper

administrator

Autor je šéfredaktorem webu Manipulátoři.cz a rovněž zakladatel iniciativy Proti projevům nenávisti e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com