V kuřecím mase od českého masokombinátu Rabbit, který vlastní Zdeněk Jandejsek, se našla salmonela. Zdeněk Jandejsek v nedávné době proslul jako organizátor nepovedeného zemědělského protestu v Praze. Vystupuje také proti zboží z Ukrajiny. A právě proto za nálezem Petra Rédová nebo Daniel Sterzik vidí spiknutí.

„Proč tomu nevěřím? Protože je potřeba zničit ty, kteří si dovolili demonstrovat,“ konspiruje Petra Rédová. „Víte, jak se to dělá, aby se v kuřecích drobech od Rabbitu našla salmonela?  Vyndáte je z mrazáku, položíte na topení, ponecháte nějakou dobu v teple a zase vrátíte zpátky do mrazáku. Případně to ještě zopakujete.  Nemusíte je rozbalovat ani nic jiného. Rozkaz zněl jasně. Muž s koženou brašnou nesmí projít,“ napsal návod, jak znehodnotit maso, Daniel Sterzik aka Vidlák.

Zdeněk Jandejsek přitom chybu přiznal a omluvil se za ní. „Ve veterinárním osvědčení, které bylo vystaveno s živými kuřaty, nebyla žádná nemoc deklarována a ani stěry na porážce v den porážky uvedené šarže nevykazovaly jakékoli známky salmonely. Velice nás mrzí, že se nepodařilo zachytit zboží se salmonelou, přestože jsme udělali všechna opatření. Omlouváme se všem zákazníkům,” uvedl Jandejsek.

Z problematické šarže bylo vyrobeno několik výrobků v celkovém množství přes 1 500 kilogramů a více než 1 400 kilogramů nejrůznějších produktů se podařilo včas stáhnout z prodeje.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.