Známá dezinformátorka Jana Peterková (Jana Peterka) rozšířila 27. října hoax o České pirátské straně a Malostranské besedě. Údajně členové strany, včetně předsedy Ivana Baroše, měli být na „párty“ v Malostranské besedě.  „Po internetu koluje bizarní video, kde příslušnice české konspirační scény tvrdí, že jsem včera byl na jakési údajné párty. Je to naprostá smyšlenost, včera celý den a večer jsem byl ve Sněmovně, kolem 19:30 jsem dával rozhovor v přímém vstupu do TV Nova na Malostranském náměstí, pak jsem dal řeč s demonstranty u Sněmovny, mezi kterými jsem dotyčnou dámu ani neviděl, vrátil se do kanceláře a pak odjel autem domů,“ reagoval předseda Pirátů Ivan Bartoš. Je pravdou, že skutečně v době, kdy podle Jany Peterkové se měl bavit v uzavřené restauraci Malostranská beseda, byl v živém vstupu na TV Nova.

V Malostranské besedě se nekonala žádná párty, ale probíhalo tam natáčení pořadu TV Prima. „Přátelé, na Facebooku, YouTube a dalších sociálních sítích se šíří video z profilu Jana Peterka z Malostranské besedy. Věc se má trochu jinak, než je ve videu popisováno. Včera probíhalo v klubu pravidelné natáčení pořadu 7 pádů Honzy Dědka. Bar je samozřejmě zavřený, jak je i ve videu vidět. Natáčení je bez diváků a přítomen je jen štáb TV Prima a účinkující. Všichni dodržují všechna hygienická nařízení a doporučení. V Malostranské besedě neprobíhají žádné “soukromé” koncerty, ani soukromé “párty”. Tak asi tak… Celá věc nás dost mrzí a poškozuje naši pověst,“ musela vyvrátit Malostranská beseda.

Bývalá reportérka TV Nova je ve vodách českého internetu známou firmou. Již od propuknutí pandemie koronaviru plní sociální sítě hloupými video příspěvky, ve kterých například olizuje kliky na pozemku nemocnice, nebo na protest proti nošení roušek konzumuje v metru nápoje.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.