Dezinformátorka Jana Peterková ohlásila na Facebooku, že končí s aktivismem. Nutno dodat, že podobná ohlášení učinila již několikrát a vždy se po nějaké době k bizarním aktivitám vrátila. Důvodem konce má být, že ztratila děti, které vychová biologický otec. Faktem ovšem je, že Peterková nevychovávala své děti už několik let, když OSPOD a soud nejprve děti svěřil matce Peterkové, následně biologickému otci dětí. Peterková má dva starší syny, kteří se pravděpodobně sami rozhodli, že budou žít u otce.

Dalším důvodem má být rozchod s další postavou dezinformační scény Jiřím Hradilem zvaným Květák. Peterková podle svých slov také trpí závažným onemocněním.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.