Když se v České republice lidé příliš nebouří, je třeba si protest vymyslet. Třeba Jakub Netík tvrdil, že do Prahy míří „po vzoru Německa“ fekální vozy. Obsah měl být vylit u úřadu vlády. Aby příběhu dodal důvěryhodnosti, pověsil se za náhodně projíždějící fekální vůz Prahou a představoval to jako protest. Samozřejmě u té příležitosti nezapomněl požádat o peníze.

Jak je však naprosto zřejmé, žádné vylití nákladu u vládních budov se nekonalo. Jakub Netík tedy příspěvky smazal a dělá jako by nic nepublikoval. Následující den však přijel k úřadu vlády s malým přívěsným vozíkem hnoje. Ve videu Netík tvrdil, že akce je koordinováno s Agrární komorou ČR. Ta se však od akce distancovala. “Agrární komora České republiky považuje za nezbytné reagovat na záběry ze sociálních sítí z 15. ledna 2024, na kterých aktivisté Jakub Netík a Aleš Svoboda vysypali hnůj před sídlem Úřadu vlády ČR ve Strakově akademii. Na těchto záběrech zaznělo, že aktivisté jednají “v zastoupení a pod záštitou všech zemědělců Agrární komory v krajích”. Agrární komora ČR se od tohoto tvrzení distancuje, akce před sídlem Úřadu vlády ČR proběhla bez vědomí či přímé podpory této organizace, která zastupuje většinu tuzemských zemědělců,” píší zemědělci.

Malíř pokojů Jakub Netík proslul v době vrcholící pandemie tím, že prodával odčervovací pastu ivermectin jako lék proti COVIDu. Následně se stal odborníkem na válku i na jaderné katastrofy, které se nikdy nestaly. Soud ho shledal ho vinným z trestného činu veřejného schvalování a ospravedlňování zločinu proti míru.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.