Někteří lidé nechápou například 5 a půl letý trest pro Tomáše Čermáka za vyhrožování. Prokremelští aktivisté jsou však, zdá se, nepoučitelní a ačkoliv je soud potrestá například jen podmínkou, oni pokračují v páchání trestných činů, dokud je soud neprotestá tzv. „na tvrdo“.

Příkladem je Jakub Jašek. „Můj vztah k wagnerovcům je velmi pozitivní. Považuji vás (wagnerovce) za hrdiny, vlastence a současné řecké Sparťany,” říká pro ruský válečný propagandistický kanál Deník šturmovika Jakub Jašek. „Jašek je od konce února v podmínce za schvalování válečných zločinů. I přes pravomocný rozsudek Jašek dále veřejně obdivuje ruské válečné zločince a vrahy, se kterými také komunikuje, a rovněž veřejně vyhrožuje představitelům České republiky zabitím. Z podmínečného trestu si tak evidentně nic nedělá,“ konstatuje analytik Roman Máca.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.