Na sociální síti Facebook se šíří fotografie ze slovenské ordinace, na které je uvedeno, že nevyšetřují děti a dospělé s infekcí dýchacích cest. Podle oznámení se mají pacienti objednat po uzdravení. Příspěvek sdílel například i poslanec Lubomír Volný se vzkazem, že „bohužel podobně se léčí i u nás“.

Ani samotný příspěvek, ani Lubomír Volný však nepíšou zásadní věc. O jakou ordinaci se jedná. Nejedná se totiž o ordinaci praktického lékaře nebo pediatra, ale o ordinaci klinické psycholožky. Konkrétně o ordinaci Meivis. Psychologové samozřejmě neléčí infekční onemocnění a tak tento postup je pochopitelný.

Zdroj: Živý Vlk


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.