Internetem koluje falešná zpráva, že prý izraelský předseda vlády Benjamin Netanjahu měl být naočkován vakcínou proti COVID-19 jen naoko. Má to dokazovat video, na kterém vůbec není on. Video je navíc zkrácené. Zachycuje jen tu část, kde sestra předvádí očkování naoko. Má dokazovat, že známé osobnosti očkovány nejsou.

Ve videu ve skutečnosti je Benny Ben Mubhar, který působí jako vedoucí regionální rady Mevoot Hermon. A jak se můžete přesvědčit, video bylo zkráceno. Mubharovi byla skutečně nejprve aplikována vakcína, následně ještě zdravotní sestra zapózovala před fotografy a kamerami.

Video, které se šíří a má dokazovat, že známé osobnosti očkovány nejsou:

Celé video:


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.