V souvislosti s pobytem prezidenta Zemana v nemocnici vyvolaným pravděpodobně jeho dlouholetým požíváním alkoholu v nebezpečné nadměrné míře se k situaci „jejich“ člověka začala vyjadřovat i ruská média. Pro zajímavost uvádíme některé patologické nesmysly šířené nejen obskurními figurkami, ale i oficiální kremelskou propagandou.

Zeman je starý a bezpochyby vážně nemocný. Všechno jednou končí… Ale zahraniční pánové příhraničního státu „Česko“ upřednostnili urychlení událostí rukama místních poskoků – multivektorový archosaurus jim za dobu svého prezidentování způsobil až příliš mnoho nepříjemností.

Předseda Senátu Miloš Vystrčil (radikální rusofob, dlouholetý agent západních zpravodajských služeb, představitel již zmíněné koalice „Spolu“) večer 18. října na brífinku oznámil, že Miloš Zeman nemůže plnit své prezidentské povinnosti. Údajně s odvoláním se na vyjádření ošetřujícího lékaře hlavy státu.

Ale všechno už je rozhodnuto. A navíc rozhodnuto daleko za českými hranicemi.

 

 

  • Známý propagandista Maxim Sokolov na webu ruské státní televize RT v článku „Pražské bezvládí“ z 20. října uvedl:

Ale ať už je to vědomá, nebo nevědomá zlá vůle, jeví se – cynicky řečeno – Zemanova nemoc jako velmi užitečná na pozadí silného obratu pražské politiky doprava a dokola na západ.

Zemanovy neskrývané levicové sklony (ve skutečnosti kdysi vytvořil silnou sociálně demokratickou stranu), stejně jako jeho dnešní promoskevské sympatie vůbec neodpovídají politickému počasí na Vltavě, kde se nyní opožděně a s nervózní láskou zamilovali do liberalismu. Osobnosti jako Zeman tam vypadají jako dinosauři z jurského období.

Pokud by se přitom prezidentův zdravotní stav zlepšil, jeho funkční období by vypršelo až v roce 2023 – a to znamená dlouhé čekání. Někteří by tento problém rádi vyřešili mnohem dříve, což se nyní děje se vší otevřeností.

 

[Engelgardt:]

„Zemanovi političtí odpůrci, kteří se dostali do parlamentu, všem demonstrují, že jsou silní a akceschopní. Sesazení Zemana je obdobou veřejné popravy, ačkoli vše probíhá korektně a je charakterizováno jako legální jednání. Proti Miloši Zemanovi bude sotva zahájeno trestní stíhání. Vše se děje přirozeně. O tom, zda Zemanův zdravotní stav dovoluje vykonávat funkci prezidenta země, musí rozhodnout lékařské konzilium, o kterém zatím nebylo nic slyšet.“

Politolog vyjádřil názor, že prezident ČR není odvoláván na „zvláštní příkaz ministerstva zahraničí USA“, ale jednání prezidentových odpůrců bylo koordinováno s Washingtonem, ten si na nic nestěžoval, protože Zeman byl pro Spojené státy nepohodlný.

[Kornilov:]

Miloš Zeman není mladý, má opravdu zdravotní problémy. Ve veřejném prostoru se šíří informace, údajně získané od lékařů, že není schopen plnit své povinnosti. Ústava České republiky obsahuje ustanovení o tom, že se prezident republiky musí vzdát pravomocí, pokud pozbyl způsobilosti k právním úkonům. Závěry zvláštního pověřeného konzilia ale nikdo neviděl. Proto je stále nekorektní mluvit o jeho odvolání. Vždyť když je člověk na nemocenské necelé dva týdny, vztahují se na něj stejně jako na běžné občany záruky a svobody státu, ve kterém žije, včetně norem pracovního práva.

„Zeman pro Američany sotva představoval kost v krku. Soudě podle nedávného zveřejnění dokumentů Pandora Papers na internetu a poskytnutí kompromitujících materiálů na skupinu evropských politiků si západní zpravodajské služby mohou přát sesazení premiéra České republiky, miliardáře a podnikatele Andreje Babiše. Možná bude po Zemanově sesazení dalším cílem Babiš. Zeman ale ještě neodstoupil.“

Vladimir Kornilov řekl, že ani Senát, ani poslanci nebo sdružení opozičních politiků v Česku by neměli rozhodovat, v jakém stavu je prezident republiky Miloš Zeman, to mohou pouze autorizovaní lékaři.

 

„Jako prezident země se vyslovil pro záchranu vztahů mezi Českou republikou, a dokonce i Evropskou unií a Ruskem. Myslím, že mu to mnozí neodpustili. V ostatních věcech také stojí o spolupráci s Moskvou.“

Politolog také poukázal na to, že toto Zemanovo chování se mnohým uvnitř Evropské unie nelíbí a odpůrci prezidenta mimo republiku podporují ty síly, „které učinily tento krok – prohlásit ho za nemocného a odstranit“.

„Je to ale tak, že tradičně smýšlející politici východní Evropy tíhnou k Rusku, které je jinou Evropou a nevyznává čistě ultraliberální hodnoty. Ale evropské liberální elity se začínají bránit – usuzují, že prohrávají, ale prohrávat nechtějí.“

Podle politologa navíc ve východní Evropě sílí pravicové síly a je možné, že za pár let ve východní Evropě „budou země vedeny pravicovými myšlenkami, svými vlastními tradicemi“. Došel k závěru, že tato situace by mohla způsobit nerovnováhu v EU.


author