V Brně došlo k pobodání školačky. Podle informací serveru iDnes.cz byl útočník zřejmě pod vlivem drog. Očitá svědkyně redaktorovi média na místě řekla, že muž pod vlivem drog dívku ze druhého stupně základní školy honil. „Běželi od vedlejší základní školy, holka utíkala dolů po Táborské, on za ní. Před stánkem s ovocem a zeleninou chlapi feťáka zastavili, ať nikam neutíká, a snažili se ho hlídat. Najednou se feťák vysmekl, utekl a bodl ji,“ popsala žena s tím, že slyšela řev. To však nebránilo některým spekulovat, že útočník pochází z Ukrajiny.

„Národe, víte někdo relevantní informaci, kdo dnes odpoledne pobodal tu malou holku před školou? Nebo někdo z nás pamatujeme, že by před školou někdo pobodal nožem mladou holku?“ ptal se Martin Selichar. Přitom nic nenasvědčuje tomu, že by útok spáchal cizinec.

Náš web také už jednou psal o napadení učitelky v Praze. V očích některých lidí se mezitím z toho stalo pobodání. „Desetiletý Ukrajinec napadne pěstmi svou českou učitelku, bodne jí a jako oběť je převezen RZS do nemocnice,“ napsal Karel Černík, status měl přes tisíc sdílení. Ve skutečnosti ředitelka školy však potvrdila zásadní fakt, že učitelce se nic nestalo. „Je pravda, že došlo k incidentu mezi žákem a učitelkou, není ale pravda, že by učitelka byla zraněná. Myslím si, že žák čtvrté třídy by ani neměl sílu jí způsobit nějaké zranění. Když jsem se o napadení dozvěděla, kontaktovala jsem odbor školství naší městské části a ti mi doporučili, abych se spojila s policií. Policie přijela, snažila se s chlapcem mluvit, ale protože nekomunikoval, tak nakonec zavolali záchranku. Záchranka byla zavolaná pouze kvůli tomu dítěti, ne kvůli paní učitelce, jak jsem se někde dočetla. Paní učitelka je v pořádku a dneska normálně učí. Po sídlišti už se říká, že má monokl a podobně. Ke zranění nedošlo. A více bych se k tomu nechtěla vyjadřovat. Jednak mě o to požádala policie a druhak kvůli zřizovateli Městské části Praha 12,“ řekla ředitelka základní školy Dagmar Bolfová Seznam Zprávám.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.