Podle množících se útoků napříč politickou scénou je zřejmé, že předvolební kampaň se již pomalu rozbíhá. Europoslanec za SPD Ivan David například sdílel fotografii poslankyně Evropského parlamentu Markéty Gregorové, na které drží nápis „Chceš prcat?“ a mladík vedle ní má nápis „Ano“. Ivan David ke kontextu fotografie napsal jen to, že je ze sobotní akce v Praze.

Jedná se o demonstraci, která upozorňovala na sexuální násilí nejen v souvislosti s nedávnou kauzou okolo Dominika Feriho. „Půjdeme klidným a tichým pochodem k Ministerstvu spravedlnosti, abychom upozornili na bagatelizaci a zlehčování sexuálního a domácího násilí,“ psalo se v pozvánce. Transparent upozorňoval na vágní definici souhlasu. Jak je možné vidět například z této fotografie, mnohé transparenty byly jednotné a předem připravené.

Podle Václava Stehlíka je pro změnu manipulace to, když poslankyně Olga Richterová používá stoličku. „Poslankyně Pirátů Olga Richterová je malého vzrůstu. Místo toho, aby se s komplexem malé výšky vyrovnala, používají na propagační fotky stoličku, aby její malá výška nebyla vidět. To je jen jedna z věcí, jak Piráti upravují pravdu,“ píše Stehlík.

Přitom to, že Olga Richterová používá stoličku přiznávají sami Piráti a důvodem je, že řečnické pulty nejsou stavěny pro lidi menšího vzrůstu. „Malá velká dáma? Místopředsedkyně Pirátů a poslankyně Olga Richterova sice na tiskovky potřebuje stupínek, ale dostupnost sociální péče hájí se srdcem lvice,“ psali už v roce 2019 Piráti.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem. e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com