Každý den člověk zažívá nějaké překvapení. Například matka poslankyně SPD Karly Maříkové Iva Maříková se vydala ke knihkupectví v Praze zjistit co tam prodávají. A jaké bylo překvapení, že ve výloze našla knihy.

„Přátelé, to nevymyslíte. Jsem na náměstí Bratří Synků a tady to se tu prodává. To je fakt strašný,“ ukázala ve videu knihu Serhije Rudenka s názvem Volodomyr Zelenskyj s podtitulem „Muž, který píše dějiny“. Nebo že by bojovnice proti cenzuře chtěla cenzurovat?


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.