Poslanec za TOP 09 Dominik Feri upozornil, že na sociální síti Instagram se momentální šíří falešný obrázek, který má informovat o tom, že údajně od 15. září mají být uzavřené školy v Praze. Jedná se samozřejmě o hoax. Ten je zaštítěn právě poslancem Dominikem Ferim.

„Ne, nic takového nenastane. Nechápu, proč se někdo snaží vytvářet další chaos, kterého je už tak dost. Tak kdybyste v budoucnu viděli něco podobného, ověřte si tady na profilu, jestli je to ode mě, nebo jen někdo dezinformuje,“ píše Feri. Někdo neznámý se tedy snažil napodobit jeho grafiku, se kterou se snaží na Instagramu informovat o aktuálním děním. Poslanec cílí na skupinu především mladých lidí, kteří jinak příliš nesledují zpravodajství.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.