Internetem se šíří informace o napadení influencera Jiřího Janoucha, který si říká MaxGreen. Janouch podezíral lidi z Ukrajiny. Policie však oznamila, že podezírá dvě osoby, které z Ukrajiny nejsou.

“K případu Vám mohu sdělit, že se jím zabýváme pro podezření ze spáchání trestného činu loupež a v souvislosti s ním prověřujeme i dvě podezřelé osoby, kdy se nejednalo o Ukrajince,” napsala nám tisková mluvčí policie Violeta Siřišťová.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.