Náš web nedávno psal, že bylo odloženo datum, po kterém zemřou očkovaní proti COVID-19 přibližně o další dva roky. Vyhlásil to ve videu Pavel Zítko po tom, co dva roky po očkování neumírají.

Zdá se, že se však nejedná o jediný případ posunu. Podobný případ se týká i údajných protiukrajinských opatření v Německu. Ta měla údajně nastat nejprve 1.6.2022. Když se zjistilo, že Ukrajinci jsou dále v Německu podporováni, tak opatření měla nastat 1.12.2022 a nyní prý 1.7.2023.

V už legendárním textu se píše, že Ukrajinci musí v Německu podávat majetková přiznání a právo na podporu nemají lidé s větším majetkem nebo novějším automobilem. „Skončil v Německu “volný pohyb” ukrajinských uprchlíků. Budou povinni nahlásit všechny své finanční prostředky a veškerý osobní majetek. Pokud jde o osobní vozidla – pokud hodnota vozu přesáhne 7 500 eur , je majitel povinnen vůz prodat a žít z těchto peněz,“ hlásá se ve vymyšleném příspěvku. Jak se má určovat hodnota auta, samozřejmě autor nenapsal.

Německo má každopádně obdobu antidiskriminačního zákona. Není tedy možné vydávat vyhlášky týkající se jen jedné skupiny obyvatel nebo příchozích. Musel by se týkat všech příchozích mimo prostor EU. Že je to nesmysl, nám dříve potvrdilo i tamní ministerstvo práce a sociálních věcí. „Jedná se o nesmysl. Uvědomujeme si, že lidé utíkající před válkou mají majetky, ale většinou na Ukrajině a k nám přichází prakticky bez prostředků. Neumím si představit, jak bychom ověřovali, kdo má jaký majetek. Od 1. června se nic nemění,“ řekl nám telefonicky mluvčí spolkového ministerstva práce a sociálních věcí Dominik Ehrentraut. Oceňování ojetých vozidel je navíc samozřejmě velmi složitou záležitostí. Byl by třeba znalecký posudek.

Od 1. června 2022 ukrajinští uprchlíci v nouzi dostávají sociální pomoc v souladu se sociálním kodexem (Sozialgesetzbuch), nikoli Asylbewerberleistungsgesetz (Asylbewerberleistungsgesetz). Informovalo o tom Spolkové ministerstvo práce a sociálních věcí Německa. Předpokladem pomoci je odebrání otisků prstů, fotografování a také žádost o povolení k pobytu pro dočasnou ochranu; potvrzení, že splňují další požadavky na podporu základního příjmu podle knihy II nebo knihy XII sociálního zákoníku.

Na dotaz, zda člověk může k žádosti o pomoc použít vlastní prostředky, se na stránkách ministerstva uvádí, že „se zohledňují příjmy a majetky lidí, ale jen pokud jsou skutečně dostupné. Ne všechny příjmy a majetek jsou brány v úvahu; platí různé výjimky. Aktiva na Ukrajině jsou v současné době považována za nedostupná. Proto jsou vyloučena.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.