Na internetu najdeme srdceryvné příspěvky odpůrců očkování o tom, že zemřela Petra Banat, které se údajně zhoršil zdravotní stav po očkování proti COVID-19. „Zemřela Petra Banat, hlásila prudké zhoršení zdravotního stavu po druhé dávce vakcíny Pfizer,“ píše Epoch Times zároveň s domněnkou neuroložky MUDr. Jaroslavy Chlupové, která si myslí, že se mohlo jednat o reakci na mRNA vakcínu.

Pravdou je, že Petra Banat zemřela na zákeřné onemocnění ALS. „Petře Banat diagnostikovali v listopadu 2021 nemoc ALS. Je to zatím neléčitelná nemoc, u které nejsou známy příčiny onemocnění. Průměrná doba, kterou se s touto nemocí pacienti dožívají, je 2 – 5 let. Člověku postupně atrofují svaly na rukou, na nohou, přidávají se potíže s polykáním a také dýcháním. Nakonec je člověk upoutaný na lůžko a odkázaný na nepřetržitou pomoc druhých. Mozek však stále funguje jako dřív. Petra vedla spokojený život, byla velmi oblíbenou kadeřnicí desítek brněnských zákaznic. Celý život sportovala, milovala především tenis. Právě na tenise začala v srpnu 2021 pociťovat první potíže, protože nedokázala při hře dlouho udržet raketu. V říjnu začala mít problémy v práci s drobnou motorikou rukou,“ píše se na Donio, kde probíhala sbírka na ní. O tom, že by onemocnění mělo způsobit očkování proti onemocnění COVID-19 v článku není ani zmínka, stejně jako třeba v článcích bulvárních médií jako Blesk nebo Aha.

Ve skutečnosti tedy příčina onemocnění nebyla prokázána a žena zemřela na toto velmi zákařné onemocnění.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.