Někteří aktivisté se snaží vydělat na všem. Na sociálních sítích se začal šířit inzerát, že jakýsi Tomáš Glossman, což je nové zřízený falešný účet, prodává lék proti chemtrails. „Prodám šumivé tablety působící proti příznakům chemtrails jako je brnění končetin a jazyka. Cena za jedno balení 299,- a při koupi dvou a více kusů 199,-“ píše se v inzerátu.

Údajným lékem proti známé konspirační teorii je Mayezyom. Pokud nápaditý obchodník ponechal původní název, jedná se jen o hořčík z Haiti. Hořčík jako doplněk stravy si můžete koupit za desítky korun.

Konspirační teorie chemtrails počítá s tím, že statisíce pilotů a miliony lidí pracujících v leteckém průmyslu se spikli a zamlčují, že do ovzduší vypouští jedovaté látky. Ty mají měnit počasí a především poškozovat lidské zdraví a mysl. Jediní, na které tato látka nepůsobí, jsou obvykle lidé, kteří tvrdí, že vystudovali „vysokou školu života“ a zdá se, že kromě octa nyní musí užívat i předražený hořčík.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.