Internetem se začínají množit falešná video s prezidentem Milošem Zemanem. Po videu z Číny se objevilo další podobné video, tentokrát z Maďarska.

„Do redakcí českých médií dorazilo další falešné video, v němž se neznámý člověk vydává za prezidenta Miloše Zemana při státní návštěvě v Maďarsku. Na záběrech muž podobný Zemanovi vstává s pomocí kolemstojících lidí ze země a česky jim děkuje za pomoc. Před zhruba dvěma týdny kolovalo po internetu první falešné video, které mělo zobrazovat prezidenta při návštěvě Číny,“ píše web Aktuálně.cz.

VIDEO můžete shlédnout zde.

Toto video je zjevným podvrhem už na první pohled. Je totiž známo, že prezidenta Zemana na každém kroku doprovází početná ochranka. Ochranný sbor chrání prezidenta a běžně na ulici by nedovolil, aby se někdo dostal tak blízko k jeho osobě. Zároveň však tým prezidentovi pomáhá i při problémech s jeho chůzí. Proč si někdo takto „hraje“ není zatím známo.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.