Internetem se začínají množit falešná video s prezidentem Milošem Zemanem. Po videu z Číny se objevilo další podobné video, tentokrát z Maďarska.

„Do redakcí českých médií dorazilo další falešné video, v němž se neznámý člověk vydává za prezidenta Miloše Zemana při státní návštěvě v Maďarsku. Na záběrech muž podobný Zemanovi vstává s pomocí kolemstojících lidí ze země a česky jim děkuje za pomoc. Před zhruba dvěma týdny kolovalo po internetu první falešné video, které mělo zobrazovat prezidenta při návštěvě Číny,“ píše web Aktuálně.cz.

VIDEO můžete shlédnout zde.

Toto video je zjevným podvrhem už na první pohled. Je totiž známo, že prezidenta Zemana na každém kroku doprovází početná ochranka. Ochranný sbor chrání prezidenta a běžně na ulici by nedovolil, aby se někdo dostal tak blízko k jeho osobě. Zároveň však tým prezidentovi pomáhá i při problémech s jeho chůzí. Proč si někdo takto „hraje“ není zatím známo.


Jan Cemper

administrator

Autor je šéfredaktorem webu Manipulátoři.cz a rovněž zakladatel iniciativy Proti projevům nenávisti e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com